Hedefim E-Ticaret

  • 20 Ocak 2019

Hedefim E-Ticaret Süper , hefedinizin e-ticaret olması aynı fikirde olduğunuzdan dolayı beni mutlu etti. Her geçen gün yükselen teknoloji ile birlikte hayatımızı kolaylaştıran uygulama reklamları ile karşılaşıyorsunuzdur eminim. Son günlerde popüler olan fakat henüz yaygınlaşmadığından dolayı kullanıcıların şikayet ettiği uygulama Mahallem buna örnek verilebilir.

Tubisat Raporu
RaporNereden Başlamalı ?

Hedefiniz E-Ticaret ise kendinize sanal mağaza oluşturarak işe başlamalısınız. Bunun için bir çok alternatif var. Hedefiniz Türkiyede e-ticaret ise mevcut pazar alanlarında kendi ürünlerinizi satabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse N11 , Hepsiburada, Gittigidiyor gibi bilindik ve günlük ziyaretçileri milyonlara ulaşan bu platformlarda yerinizi alabilirsiniz. Hayır abi ben dolar kazanmak istiyorum derseniz size Amazon.com ya da tasarımını kendiniz yapabileceğiniz shopify oluşumuna katılmanızı öneririm. Tabiki seçenekleriniz bunlarla kısıtlı değil. Herhangi bir pazar alanına katılmak istemez iseniz, kendi web sitenizi tasarlayacak bir danışman (bu ben oluyorum) ile iletişime geçerek kafa karıştırıcı detaylardan kurtularak e-ticaret işine girebilirsiniz.

E-ticaret sitesi kaç TL ?

Bu tamamen size kalmış bir maliyet durumu. Yukarıda bahsettiğim gibi mevcut pazar alanlarında bir mağaza açma planınız var ise hepsinin kendine göre farklı para politikası var. Örneğin N11 , Gittigidiyor , Hepsiburada gibi pazar alanlarında ürün satmak isterseniz. Onlar sizin satış fiyatınız üzerinden %15 ile %20 arasında ücret talep ediyorlar. Amazon.com da bir sanal mağaza açmanızın aylık ücreti ise 29$. Ya da kendi sitenizi tasarlatmak isterseniz bu yapacağınız anlaşmaya göre değişiyor.

Web Tasarım
Web tasarım

Aylık Kaç TL Kazanırım?

Bu sorunun cevabı bende yok. Bu tamamen sizin kendi sanal mağazanızla ilgilenmenize , müşterilerinizi mutlu etmenize , aylık mağaza ziyaretçilerinize ve bunun gibi bir çok etkene bağlı bir durum. Çevremde sadece e-ticaret ile geçimini sağlayan , 8:00-17:00 sabit gelirinden vaz geçerek tamamen sanal mağazalarına odaklanan bir çok tanıdığım kişiler mevcut. Hatta 18 ay boyunca çalıştığım 30 personelli bir sanal kozmetik mağazasını size örnek verebilirim.

Geç Kalmadınız!

Planladığınız sanal mağazanız için geç kalmadınız. Satacağınız ya da satmayı planladığınız ürün/hizmet her ne olursa olsun geç kalmadınız. Başlangıçta bölgenize sonrasında ise tüm Türkiye ye hizmet verebilirsiniz. Yapmanız konu hakkında profesyonel bilgi sahibi kişilerden yardım almak.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Please mark all required fields.